Szkoły



Przypominamy szkołom o uregulowaniu składek członkowskich w wysokości 200 zł/rok



Jeżeli zasłużone z uwagi na wiek (min. 100 lat) i działalność szkoły w Polsce wyrażają chęć przynależności do Stowarzyszenia na rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, prosimy o wypełnienie deklaracji i przesłanie jej na adres: zarzad@najstarszeszkoly.edu.pl
>>> Deklaracja przystąpienia szkoły do SNS - pdf.
>>> Deklaracja przystąpienia szkoły do SNS - plik doc.
===================================================
>>>> Deklaracja kontynuacji przynależności do Stowarzyszenia /doc/
>>>> Deklaracja kontynuacji przynależności do Stowarzyszenia /pdf/

Lp Kod
pocztowy
Miejscowość Data
założenia
Nazwa szkoły wraz
z linkiem do szkoły
Telefon Ulica
1 21-500 Biała Podlaska 1628 I LO
im. J.I. Kraszewskiego
83/3433812 Kraszewskiego 1
2 15-950 Białystok 1802 I LO im Adama Mickiewicza 85/7425772 Brukowa 2
3 15-063 Białystok 1915 VI LO
im. Króla Zygmunta Augusta
85/7435485 Warszawska 8
4 43-300 Bielsko-Biała 1864 Bielska Szkoła Przemysłowa 33/8228775 T. Sixta 20
5 32-700 Bochnia 1819 I LO im. Króla Kazimierza W. 14/6123656 Krakowska 20
6 14-560 Braniewo 1565/1947 Zespół Szkół Ogólnokształcących 55/2432362 Sikorskiego 15
7 87-300 Brodnica 1873 I LO 56/4982016 Lidzbarska 14
8 56-120 Brzeg n/O 1569 LO im. Bolesława Chrobrego 77/4163625 Armii Krajowej 7
9 85-004 Bydgoszcz 1619 I LO 52/3225808 pl. Wolności 9
10 22-100 Chełm 1667 LO im. St. Czarnieckiego 82/5653884 Czarnieckiego 8
11 22-100 Chełmno n/Wisłą 1685 LO im. M. Kopernika 56/6860104 Dominikańska 35
12 74-500 Chojna 1818 Zesp. Szk. Ponadgimn. 91/4142029 Dworcowa 3
13 89-600 Chojnice 1622 LO im. Filomatów Chojnickich 52/3974927 Nowe Miasto 4
14 32-070 Czernichów 1859 Zespół Szkół Rolniczych 12/2702016 Gmina Czernichów 1
15 41-300 Dąbrowa Górn. 1842 Zesp. Szk. Zaw. Sztygarka im. Staszica 32/2622840 al. Legionów Pol. 69
16 39-200 Dębica 1900 Zespół Szkół Ogólnokształcących 14/6702616 Słowackiego 9
17 82-300 Elbląg 1535 II LO im. Kazimierza Jagielończyka 55/2327344 Królewiecka 42
18 19-300 Ełk 1587/1812 I LO im. Stefana Żeromskiego 87/6103030 Piłsudskiego 3
19 87-200 Głogów n/O 1626 I LO im. Bolesława Chrobrego 76/8342138 Jedności Robotniczej 10
20 62-200 Gniezno 1863 I LO 61/4264645 Kostrzewskiego 3
21 80-855 Gdańsk 1558/1922 I LO im. Kopernika przy ZSO nr 3 58/3016734 Wały Piast. 6
22 80-218 Gdańsk
Akt przyjęcia do SNS
1794 Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM 58/3410595
sogdansk@conradinum.pl
Grzegorza Piramowicza 1/2
23 44-100 Gliwice 1816 I LO 32/3223147 Zimnej Wody 47/32
24 48-100 Głubczyce 1753 LO im. A. Mickiewicza 77/4852701 Kochanowskiego 22
25 66-400 Gorzów Wlkp. 1859 I LO im. T. Kościuszki 95/7204842 Puszkina 31
26 38-300 Gorlice 1906 I LO im. M. Kromera 18/3535185 Kromera 1
27 86-300 Grudziądz 1649/ 1807 I LO 56/4622942 Sienkiewicza 27
28 22-500 Hrubieszów 1806 LO im. St. Staszica 84/6963660 3 Maja 1
29 88-100 Inowrocław 1855 I LO 52/3572207 1 Maja 11
30 37-500 Jarosław 1575/1868 I LO 16/8769570 3 Maja 4
31 38-200 Jasło 1868 I LO im. Kr. St. Leszczyńskiego 13/4463464 Czackiego 4
32 58-500 Jelenia Góra 1712 I LO 75/7524321 Kochanowskiego18
33 62-800 Kalisz 1584 I LO im. A. Asnyka 62/7573403 Grodzka 1
34 40-592 Katowice 1839 Zespół Szkół Górniczych Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 32/6096020 Mikołowska 131
35 11-400 Kętrzyn 1546/1816 I LO
im. W. Kętrzyńskiego
89/7513237 Powstańców Warszawy 2
36 25-033 Kielce 1724 I LO im. St. Żeromskiego 41/3612816 Ściegiennego 15
37 25-900 Kielce 1903 II LO im. Jana Śniadeckiego 41/3687240 Śniadeckich 9
38 57-300 Kłodzko 1597 I LO 74/8672600 Wojska Polskiego 11
39 78-100 Kołobrzeg 158/1859 Zesp. Szkół Ogóln. im. M. Kopernika 94/3544633 Łopuskiego 42/44
40 75-070 Koszalin 1821 I LO im. St. Dubois 94/3423829 KEN 1
41 31-045 Kraków 1588 I LO im. B Nowodworskiego 12/4229679 pl. Na Groblach 9
42 31-120 Kraków 1834 Zesp. Szk. Mech. nr 1 im. Humberta 12/4226443 Mickiewicza 5
43 31-113 Kraków 1882 Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 12/4229913 Kapucyńska 2
44 38-400 Krosno n/W 1617 I LO im. Kopernika 13/4320450 Piotra Skargi 2
45 63-700 Krotoszyn 1847 I LO im. H. Kołłątaja 62/7253649 Kołłątaja 1
46 82-500 Kwidzyn 1812 I LO im. W. Gembika 55/2793935 Konarskiego 12
47 59-200 Legnica 1551 I LO 76/8622758 pl. Klasztorny 7
48 64-100 Leszno 1555 LO 65/529925? Kurpińskiego 1
49 59-800 Lubań 1827 Zesp. Szk. Ponadgimn. im. A. Mickiewicza 75/6465112 ul. Łokietka 2
50 14-260 Lubaw 1873 Zespół Szkół (I LO) 89/6452631 ul. Gdańska 25
51 20-043 Lublin 1586 I LO im. St. Staszica 81/4411460 al. Racławickie 26
52 20-109 Lublin 1866 Zesp. Szkół Ekonom. im. A.J. Vetterów 81/5325313 Bernardyńska 14
53 37-100 Łańcut 1907 I LO im. H. Sienkiewicza 17/2252961 Mickiewicza 3
54 99-400 Łowicz 1668 I LO im. J. Chełmońskiego 46/8376134 Bonifraterska 3
55 18-400 Łomża 1616 I LO im. T. Kościuszki 86/2163717 Bernatowicza 4
56 90-542 Łódź 1869 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego /do 1.09.2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły/ 42/6377278 Żeromskiego 115
57 66-300 Międzyrzecz 1662 I LO im. im. Heliodora Święcickiego 95/7412588 Staszica 22b
58 39-300 Mielec 1905 I LO 17/7731577 Jędrusiów 1
59 89-100 Nakło n/N 1862 I LO 52/3852523 Gimnazjalna 3
60 33-300 Nowy Sącz 1818 I LO im. J. Długosza 18/4436431 Długosza 5
61 33-300 Nowy Sącz 1903 II I LO im. M. Konopnickiej 18/4420506 St. Żeromskiego 16
62 48-300 Nysa 1624 Zespół Szkół Ogólnokształcących "Carolinum" 77/4333331 Sobieskiego 2
63 56-400 Oleśnica 1594/1812 LO im. J. Słowackiego 71/3143280 Słowackiego 4
64 10-551 Olsztyn 1876 I LO im. A. Mickiewicza 89/5275353 Mickiewicza 6
65 45-076 Opole 1669 I I L.O im. M. Kopernika 77/4742944 Licealna 3
66 63-400 Ostrów Wlkp. 1845 I LO 62/7366291 Gimnazjalna 9
67 27-400 Ostrowiec Św. 1912

II LO
im. J. Chreptowicza
41/2666162 J. Rosłońskiego 1
68 83-130 Pelplin 1835/1901 LO im. ks. J. Pasierba 58/5361571 Sambora 5
69 28-400 Pińczów 1551 I LO im. H. Kołłątaja 41/3572843 Nowy Świat 2
70 97-300 Piotrków Tryb. 1673 I LO im. B. Chrobrego 44/6495758 Kopernika 1
71 09-400 Płock 1180 I LO im. St. Małachowskiego 24/3663600 Małachowskiego 1
72 60-100 Poznań 1519/1573 LO im. Marii Magdaleny 61/8527705 ul. Garbary 24
73 37-700 Przemyśl 1628 I LO im. J. Słowackiego 16/6769570 Słowackiego 21
74 06-100 Pułtusk 1568 LO im. P. Skargi 23/6920171 P. Skargi 2
75 43-200 Pszczyna 1742 I LO im. Bolesława Chrobrego 32/2103727 3 Maja 7
76 47-400 Racibórz 1819 I LO 32/4154452 ul. Kasprowicza 11
77 26-600 Radom 1685 IV LO im. T. Chałubińskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi 48/3627485 Mariacka 25
78 26-600 Radom
Akt przyjęcia do SNS
1906 III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego/a> 48/3622664
czachowski_3lo@op.pl
Traugutta 44
79 35-070 Rzeszów 1658 I LO im. St. Konarskiego 17/7482820 3 Maja 15
80 27-600 Sandomierz 1613 I LO Gostomianum 15/8325245 Długosza 7
81 08-200 Sieradz 1701/1923 LO im. K. Jagiellończyka 43/8271425 Żwirki i Wigury 3
82 08-110 Siedlce 1903 II LO im. Królowej Jadwigi 25/6325597 B. Prusa 12
83 98-200 Sieradz 1833 LO im. K. Jagiellończyka 43/8271425 Żwirki i Wigury 3
84 96-100 Skierniewice 1899 LO im. B. Prusa 46/8333189 Sienkiewicza 10
85 76-200 Słupsk 1854 ZSO Nr 1 - I LO B. Krzywoustego 59/8422217 Szarych Szeregów 15
86 27-320 Solec n/Wisłą 1866 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 48/3761202 Łoteckiego 24
87 73-100 Stargard Szcz. 1633 I LO im. A. Mickiewicza 91/5783575 Staszica 2
88 16-401 Suwałki 1835 I LO 87/5662851 Mickiewicza 3
89 70-001 Szczecin 1543 II LO im. Mieszka I 91/4336117 Pobożnego 2
90 78-400 Szczecinek 1640 I LO im. Księżnej Elżbiety 94/3740032 Księżnej Elżbiety 1
91 63-100 Śrem 1861 LO im. J. Wybickiego 61/2830489 Poznańska 11
92 66-008 Świdnica 1637j/1708 I LO im. J. Kasprowicza 74/8522516 Pionierów 30
93 33-100 Tarnów 1756 I LO im. K. Brodzińskego 14/6888440 J. Piłsudskiego 4
94 87-100 Toruń 1568 I LO im. M. Kopernika 56/6227418 Zaułek Prosowy 1
95 62-240 Trzemeszno 1776 Zespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych
61/3154355 Pl. Michała Kosmowskiego 5
96 34-100 Wadowice 1866 I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity 33/8234144 Mickiewicza 16
97 78-600 Wałcz 1665 LO 67/3873910 Kilińszczaków 59
98 02-101 Warszawa 1652 Szkoły Pijarskie; Szk. Realna-ZS nr 23 22/8222102 Grójecka 93
99 02-625 Warszawa 1874 X LO im. Królowej Jadwigi 22/8447071

Woronicza 8
100 02-513 Warszawa 1882 XLII LO im. M. Konopnickiej 22/8496964 Madalińskiego 22/24
101

02-520

Warszawa 1873 Zespół Szkół "Kolejówka" 22/8223252 Szczęśliwiecka 56
102 03-982 Warszawa 1885 VIII LO im. Władysława IV 22/6192745 Jagiellońska 38
103 02-101 Warszawa 1657/1740 XXI LO im. H. Kołłątaja 22/8222102 Grójecka 93
104 98-300 Wieluń 1691 I LO im. T. Kościuszki 43/8860464 Nadodrzańska 4
105 87-800 Włocławek 1900 I LO 54/2322955 Mickiewicza 6
106 50-001 Wrocław 1562 I LO (dawne św. Eliżbiety) 71/3214608 Poniatowskiego 9
107 22-400 Wrocław 1643 II LO (dawne św. Marii Magdaleny) 71/3484296 Parkowa 18-26
108 50-430 Wrocław 1638 IV LO 34/359 16 Świstackiego 10/12
109 34-500 Zakopane 1876 Zespół Szkół Budowlanych 18/2063435 Kasprusie 148
110 22-400 Zamość 1600 I L O (dawna Akademia Zamojska) 84/6392801 Akademicka 8
111 65-508 Zielona Góra 1556/1856 I LO im. E. Dembowskiego 68/3272671 Kilińskiego 7
112 68-100 Żagań 1628 Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu 68/3772727 Gimnazjalna 4
113 68-200 Żary 1818 I LO im. B. Prusa 68/3743676 Podwale 16


Opracował dr Józef Świeboda - Honorowy Prezes SNS